HÍREK

HÍREK-INFORMÁCIÓK

A 2009-es Bajnokok Tornája a G1 Kart Centerben

December 12-én az OAGB díjkiosztója után rendezték az idei utolsó 3 órás versenyt, a Bajnokok Tornáját a G1 Kart Centerben. A verseny különlegessége volt, hogy elsősorban a 2009-es OAGB és HCK bajnokok szervezhettek csapatokat.

11 csapat nevezett erre a versenyre, amire még nem volt példa. A versenyt 12 etapra osztották, így a versenytáv 3 óra 24 percre nőtt. A csapatok 2 típusú gokartot használtak, a 270 köbcentis Rimo és a 200 köbcentis Sodi gokartok váltották egymást, ami még érdekesebbé tette a versenyt, hisz a két gokart között nagyjából 2 másodperc volt a differencia.

A verseny előtt nem volt időmérés, a rajtsorrend sorsolás alapján került kiosztásra, a rajtrácson a páratlan helyekről a Rimo-k a párosról a Sodik indultak. A verseny alatt végig kék zászló volt érvényben, azaz a gyorsabb versenyzőket el kellett engedni, lévén itt az győz, aki a versenytáv alatt a legtöbb kört teljesíti a leggyorsabban. A 11 gokartnak köszönhetően el lehet képzelni mekkora forgalom volt a 32-33 másodperces pályán. Ennek köszönhetően sokat számít, hogy ki milyen gyorsan tud lekörözni, illetve mennyi időt veszít az elengedésekkel.

Az eddigi legerősebb mezőny gyűlt össze a G1-ben a 3 órás versenyek alkalmával. A 2008-2009-es szezon alatt 5 „mini endurance” versenyt rendeztek, amelyen 3 csapat győzött és most fordult elő először, hogy mindhárom eddigi győztes csapat versenyzői egyszerre versenyeztek.

A versenyt a Team Hungary –Ujhelyi György Dénes, Herman Tibor, Balogh Dávid- valamint a Riba Krisztián, Benedek Viktor, Rajnai Máté trió kezdte jobban, még a Szabó Gábor, Janecskó Adrián kettős összeszedett egy kis hátrányt. Kiderült, ez azért volt, mert hozzájuk korábban került a mezőny két leggyengébb Sodija, amivel aztán a többiek is megszenvedtek. A TH és SZG-JA csapatok azonos típusú gokartokkal teljesítették az etapjaikat. 1 órával a verseny vége előtt a Szabó Janecskó páros még 1 kör hátránnyal rendelkezett, amit innentől kezdve sikerült ledolgozniuk és végül őket intették le elsőként. Az élen egyébként több csapat is megfordult, az utolsó 15 percet például Benedek Viktor és Fényes Tibor kezdték az élen, ám hozzájuk ekkor kerültek a gyengébb Sodi gokartok, amikkel persze esélytelen volt feltartani az ekkor Rimokkal köröző versenyzőket.

Farkas Károly 3 óra 24 perc és 7 másodperc elteltével végül Janecskó Adriánt intetté le először a kockás zászlóval, majd 22,9 másodperc múlva Balogh Dávidot. 3. helyen végzett a Csáki Zoltán, Mészáros Zoltán, Szetei Gergely hármas. Az első 3 csapat 351 kört teljesített. Azt, hogy ez volt az eddigi legszorosabb 3 órás verseny mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy a 4. helyezett csapat is csupán egy körrel maradt le győztesektől és az 5. Fényes Tibor Lencsés Bálint és Mihály Krisztián is csak 2-vel.

A győztes Szabó Gábor és Janecskó Adrián a februári és márciusi versenyek után ezúttal is győzni tudtak és ezzel 2009-ben 100%-ot nyújtottak a G1-es 3 órás versenyek történetében.